Poniedziałek, 24 sierpnia Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Malina
Katowice
Teraz Poniedziałek, 24 sierpnia 2026
Aktualności

II Powiatowy Festyn Międzypokoleniowy Będzin – relacja z Placu Lustigera

Redakcja portalkatowicki.pl • 2 min czytania

23 sierpnia na Placu Lustigera w Będzinie odbył się II Powiatowy Festyn Międzypokoleniowy; popołudniowe atrakcje skierowano do dzieci i rodzin, a wieczorem zorganizowano potańcówkę z DJ Adi.

23 sierpnia na Placu Lustigera przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie odbył się II Powiatowy Festyn Międzypokoleniowy. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:00 i trwało do około 20:00. Organizatorem był Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, a uczestnikami głównie mieszkańcy powiatu i ich rodziny. Na miejscu panowała sąsiedzka atmosfera widoczna w zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów.

Jakie atrakcje przygotowano?

Na festynie działała specjalna strefa juniora z dmuchańcami oraz stanowiskami do robienia bransoletek. Duże zainteresowanie wzbudzały gigantyczne bańki mydlane i fotobudka. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami oraz słodkie przekąski w postaci waty cukrowej i popcornu. Rodzice i dziadkowie obserwowali zabawy, a najmłodsi chętnie brali udział w proponowanych aktywnościach.

Kiedy odbyła się potańcówka?

Od godziny 18:00 plac zmienił klimat i stał się parkietem tanecznym. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Adi, który poprowadził potańcówkę pod chmurką. Wieczorny blok muzyczny zebrał uczestników w różnym wieku i trwał w ramach zaplanowanego czasu imprezy do około 20:00. Muzyka i animacje miały na celu integrację pokoleń i zapewnienie rozrywki po popołudniowych atrakcjach dla dzieci.

Gdzie odbyła się impreza i jakie są materiały z wydarzenia?

Festyn odbył się na Placu Lustigera przy ul. Jana Sączewskiego 6, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie. Organizatorem był Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który zapraszał mieszkańców powiatu do wspólnego uczestnictwa. Fotografie z niedzielnej zabawy wykonał Igor Huta; w publikowanej galerii znajduje się 72 zdjęcia dokumentujące atrakcje i potańcówkę. Opublikowane zdjęcia pokazują zarówno animacje dla dzieci, jak i wieczorną część taneczną.

Najczęstsze pytania

Kiedy i gdzie odbył się II Powiatowy Festyn Międzypokoleniowy?
Festyn odbył się 23 sierpnia na Placu Lustigera przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Jana Sączewskiego 6.
Jakie atrakcje były dostępne dla dzieci?
Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, gigantycznych baniek mydlanych, stanowiska do robienia bransoletek, fotobudki oraz brać udział w konkursach. Na miejscu serwowano watę cukrową i popcorn.
O której rozpoczęła się potańcówka i kto zadbał o oprawę muzyczną?
Potańcówka rozpoczęła się o godzinie 18:00. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Adi.

Materiały na portalu są opracowywane przy wsparciu AI.

Czytaj również