Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak dobrać odpowiednie lampy przeciwmgielne? 

28 maja, 2024 Jak dobrać odpowiednie lampy przeciwmgielne?


Są takie elementy w samochodzie osobowym, które większość kierowców na co dzień całkowicie ignoruje, a fakt jak bardzo są one ważne ujawnia się dopiero w kryzysowej sytuacji. Jednym z takich elementów są lampy przygotowane na wyjątkowo rudne warunki. Lampy przeciwmgielne do samochodów osobowych są idealnym przykładem takiego oświetlenia. W 99% przypadków lampy te są całkowicie nieużywane i czasami wręcz zapomniane. W wielu przypadkach lampy te są aż tak zapomniane, że kierowcy nie wiedzą nawet, gdzie to oświetlenie się włącza. My jednak radzimy, aby nie tylko w razie potrzeby sprawdzić, jak lampy przeciwmgielne włączyć, ale też aby się na nich nieco skupić i je prawidłowo dobrać do swojego samochodu i stylu jazdy. Poniżej przedstawiamy więc kilka aspektów, które proponujemy wziąć pod uwagę. Jesteśmy przekonani, że kiedy przyjdzie ci jechać w trudnych warunkach docenisz swoje poświęcenie i czas spędzony na odpowiednim dobraniu tego oświetlenia.

 Jak dobrać odpowiednie lampy przeciwmgielne? 

Podstawowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas dobierania oświetlenia przeciwmgielnego jest wybór technologii, w jakiej działa żarówka zasilająca tę lampę. Zwykle są to zwykłe żarówki żarnikowe. Wybór tej technologii przez producenta jest zrozumiały, ponieważ lampy te są na tyle rzadko używane, że znaczenie żywotności żarówki blednie w stosunku do jej ceny. Producenci wybierają więc rozwiązanie, które jest dla nich najtańsze. Warto więc standardową żarówkę żarnikową zamienić na bardziej wytrzymałą diodę LED. Dzięki temu będziesz mieć niemal pewność, że kiedy zajdzie taka potrzeba, żarówka w twoich lampach przeciwmgielnych będzie działała.

 

Warto też zastanowić się na wymianą samej lampy na taką, która generuje szeroki strumień światła. Dzięki temu twój samochód będzie widoczny z różnych kątów, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w trudnych warunkach. Wart mieć też w tym miejscu na uwadze jakość wykonania samej lampy. Wato wybierać modele charakteryzujące się odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz czy pył i modele, które są tworzona z myślą o długowieczności.

 

Artykuł sponsorowany

Rozrusznik w aucie – od niego zaczyna się podróż

Redakcja portalkatowicki.pl

Nasza redakcja to zespół ludzi z pasją. Poznaj najciekawsze wskazówki motoryzacyjne, porady odnośnie diety i zdrowego trybu życia, inspiracje sportowe i turystyczne, a także modowe stylizacje na każdą okazję!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Konserwacja podwozia – kompleksowy poradnik
Wspomaganie kierownicy – gdy samochód odciąża cię w prowadzeniu!
Naprawa klimatyzacji – co możesz zrobić we własnym zakresie?

Jesteś zainteresowany reklamą?