PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dla dużych i małych: "Cicha noc" oraz animowane "Coco"

  • Dodano:
  • Autor: Cinema City – zapowiedź
  • Kategoria: Multipleksy

Cicha nocW weekend 18-19 listopada Cinema City zaprasza na pokazy przedpremierowe dwóch znakomitych filmów na długie, zimowe wieczory. „Cicha noc", nagrodzona Złotymi Lwami na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zapewni kinowe wrażenia z najwyższej półki. Z kolei „Coco" to urocza animacja Disneya we współpracy ze studiem Pixar. Opowiada o przygodach 12-letniego Miguela, który rozweseli wszystkich, nawet największych ponurasów. Przed pokazami „Coco" najmłodsi widzowie zobaczą również animowaną krótkometrażówkę „Kraina lodu. Przygoda Olafa". Premiera „Cichej nocy" i „Coco" odbędzie się 24 listopada we wszystkich kinach Cinema City.

„Cicha noc" to debiut reżyserski Piotra Domalewskiego w znakomitej obsadzie. Występują m.in.: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik. Wybrany został najlepszym filmem tegorocznego festiwalu w Gdyni. Akcja toczy się w okolicach Bożego Narodzenia, kiedy to główny bohater Adam, pracujący w Holandii, wraca do rodzinnego domu na święta. Chce przekazać całej rodzinie ważną wiadomość przy wigilijnym stole. Jednak nie wszystko potoczy się tak, jak planował. Jest to film pełen kontrastów. Wywołuje wiele skrajnych emocji i skłania widza do refleksji nad poważnymi kwestiami z codziennego życia.

CocoZ kolei „Coco" to znakomita propozycja dla najmłodszych widzów. Głównym bohaterem bajki jest Miguel, zafascynowany muzyką. Jednak rodzina 12-latka sceptycznie podchodzi do jego marzeń, by zostać instrumentalistą. Wszystko przez tajemnicze wydarzenia z przeszłości, których szczegóły skrywa babcia chłopca, Coco. Pewnego dnia ma miejsce niesamowite zdarzenie. Chłopiec włamuje się do grobowca znanego śpiewaka Ernesto de La Cruz, gdzie znajduje jego gitarę i jednocześnie zostaje przeniesiony do świata zmarłych przodków. Poznaje tam dowcipnego Hectora, wraz z którym próbuje powrócić do świata żywych. Po drodze spotykają ich niesamowite przygody.

Za reżyserię „Coco" odpowiada Lee Unkrich, mający w swym dorobku fenomenalne produkcje takie, jak: „Toy Story 2", „Toy Story 3" czy „Gdzie jest Nemo". Każdą projekcję „Coco" w Cinema City i 4DX® poprzedzać będzie pokaz krótkometrażowej produkcji Disneya „Kraina lodu. Przygoda Olafa", ukazująca losy zabawnego bałwanka, który zauważa, że świąteczne tradycje przestają być dla nas istotne. Postanawia to zmienić i przywrócić zwyczaj ich celebrowania.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.