PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Cinema City sprawdza kto inspiruje Polki na Dzień Kobiet

  • Dodano:
  • Autor: Cinema City
  • Kategoria: Multipleksy

plakat kopciuszek8 marca to święto Kobiet na całym świecie. Z tej okazji Cinema City postanowiło sprawdzić, które kobiety kina najbardziej inspirują Polki. Romantyczne, magiczne, odważne – słynne i piękne kobiety srebrnego ekranu staną się uosobieniem Polek w aplikacji Cinema City.

W tym roku na Dzień Kobiet Cinema City zaprasza płeć piękną do wyjątkowej zabawy. Sieć kin przygotowała inspirującą, kobiecą aplikację, która pozwoli sprawdzić, z którą bohaterką filmową Polki chciałyby się zamienić miejscami, czerpią wzorce lub inspirują się jej życiem. Jak mówi antropolog kultury, dr Edyta Jarosz-Mackiewicz, fascynacja filmem jest bardzo widoczna u Kobiet w Polsce.

Polki, podobnie jak inni odbiorcy, również ulegają fascynacji światami wykreowanymi w filmach i często identyfikują się z ich bohaterkami, mimo że filmy, w których kobieta jest postacią wyrazistą i znaczącą są mniejszością. Dlatego kobiety chętnie utożsamiają się z postaciami z seriali, które stają się codziennymi „gośćmi", a wręcz domownikami, kimś bliskim – tłumaczy.

Od 24 lutego wszystkie panie, dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na www.dzienkobiet.cinema-city.pl, mogą wybierać między innymi spośród najpopularniejszych w ostatnich latach postaci kobiecych lub wpisać propozycję osobistej, indywidualnej inspiracji. Wyniki poznamy 8 marca, kiedy we wszystkich kinach Cinema City zostanie wyemitowany spot pokazujący, które kobiety kina inspirują Polki.

Wybrane filmy, których bohaterki stały się inspiracjami dla polskich Kobiet, pokazują, jak Polki zmieniały się na przestrzeni lat, czego pragnęły i jakie miały oczekiwania od życia. Ich ideały filmowych bohaterek zmieniały się poczynając od współczesnego Kopciuszka (Vivian z Pretty Woman), któremu może pomóc tylko bogaty, zakochany mężczyzna, poprzez singielkę z problemami i ułomnościami (Bridget Jones), po kobietę silną, niezależną, która sama wychowa córkę i wybuduje dom (Judyta w Nigdy w życiu). Jednak wspólnym mianownikiem dla bohaterek, które inspirowały Polki było oczywiście - pragnienie miłości. – opowiada dr Jarosz-Mackiewicz.

Jak będzie w 2015 roku? Czy Polki ciągle inspirują się postaciami goniącymi za szczęściem w miłości? Kino ciągle się zmienia, więc wyniki aplikacji Cinema City mogą być zaskakujące!

Aplikacja na Dzień Kobiet dostępna jest od 24 lutego na stronie www.dzienkobiet.cinema-city.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/CinemaCityPoland.
Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.