PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Cinema City znowu w klimacie noir

  • Dodano:
  • Autor: Cinema City
  • Kategoria: Multipleksy

Sin City plakatRobert Rodriguez to reżyser z rozpoznawalnym stylem, który jednak często sięga po klasyczne atrybuty kina. Jego zamiłowanie do komiksowej serii Sin City wynika z plastyczności i kolorystyki tej powieści obrazkowej. We wrześniu Cinema City po raz kolejny ograniczy się do czarno-białego ekranu w czasie premiery najnowszego dzieła Rodrigueza: Sin City: Damulka warta grzechu.

Cinema City zaprasza 5 września na ostatnią w tym roku premierę filmu inspirowanego komiksem. Sin City: Damulka warta grzechu to kontrowersyjny sequel filmu z 2005 roku, wyreżyserowanego przez tego samego twórcę. Produkcja oparta jest na komiksowej serii jednego z najbardziej docenionych scenarzystów w historii powieści obrazkowych: Franka Millera. Film tak samo jak papierowy pierwowzór charakteryzuje specyficzny dobór kolorów stylistyki noir (z fr. Czarny – określenie gangsterskiego kina czarno-białego, nie dzielącego jednoznacznie fabuły na dobro i zło). Ważne elementy takie jak: jak krew, włosy bohaterki czy sukienka pojawiają się w jaskrawych, mocnych barwach – reszta historii to jedynie biel i czerń. Tak jak komiks, oba filmy Rodrigueza to mocne kino, naszpikowane wyrazistymi dialogami i scenami walk. Na ulicach „miasta grzechu" zobaczymy takie gwiazdy jak Eva Green, Josh Brolin, Jessica Alba, Mickey Rourke, Rosario Dawson i Bruce Willis.

Nowe Sin City to wybuchowa mieszanka talentu twórców, aktorskich możliwości gwiazd kina i fantastycznego komiksowego scenariusza, który trzyma widza w napięciu do samego końca. 5 września Cinema City zabierze widzów w piękną, a jednocześnie ekstremalną podróż do miasta, w którym ludzie ponad prawem staną się bohaterami!

Miasto w ogniu
Druga część Sin City przybliży nam dalsze losy bohaterów, którzy zostali skrzywdzeni przez władze tejże metropolii. Niektórzy pragną zemsty za zdradę, inni za śmierć najbliższych. Żeby jednak obalić senatora Roarka bohaterowie będą musieli zjednoczyć siły. Gail, Johnny, Marv, Dwaight i Nancy wybiorą się w samobójczą misję, aby oczyścić własne imię i raz na zawsze zakończyć niesprawiedliwe rządy w mieście grzechu.

Premiera filmu Sin City: Damulka warta grzechu odbędzie się we wszystkich 31 kinach Cinema City w wersji 2D i 3D już 5 września! Jeszcze tylko do końca miesiąca każdy bilet to okazja do wygranej w konkursie CINEMIX.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.