PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Polonezem przez Polskę

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

Polonezem przez PolskęW Święto Niepodległości, 11 listopada 2017 o godzinie 17.00, na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury zaprezentowane zostanie widowisko taneczne "Polonezem przez Polskę". Spektakl łączący muzykę, taniec i działania animacyjne został przygotowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Chorzów – Andrzej Kotala.

Na scenie wystąpią zespoły z województwa śląskiego – Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie" z Poczesnej koło Częstochowy oraz Zespół Regionalny "Istebna". Grupy zaprezentują kombinację własnego repertuaru (z uwzględnieniem tańców narodowych) oraz wspólnie wypracowany spektakl teatru tańca współczesnego inspirowany tańcami narodowymi. W widowisku wezmą udział także studenci PWST w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Całości wydarzenia towarzyszyć będzie materiał wideo obrazujący przygotowania do spektaklu oraz działania animacyjne realizowane od kilku tygodni na terenie województwa śląskiego.

Autorami koncepcji spektaklu są Tobiasz Sebastian Berg i Martyna Łyko, autorem muzyki Kamil Tuszyński. Widowisko "Polonezem przez Polskę" jest finałem projektu "Wiele miejsc. Jedno święto." prowadzonego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Projekt łączy działania animacyjne, artystyczne i edukacyjne, by zachęcać mieszkańców województwa śląskiego do aktywnego współtworzenia obchodów Święta Niepodległości. W ramach inicjatywy w 40 miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury, w nietypowych przestrzeniach i miejscach prezentowany był spektakl poświęcony tematyce niepodległości. Sceną artystycznych działań stały się klatki schodowe, dziedzińce, place zabaw i inne nieoczywiste przestrzenie. Działania ożywiały miejsca oddalone od instytucji kultury, a ich mieszkańcy byli zapraszani do współtworzenia prezentowanego spektaklu.

Za realizację działania odpowiada Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.