PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Siódemka na przeglądzie Nówka sztuka

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

Siodemka TZ"Nówka sztuka. Dramaty współczesnej Polski" to przegląd najciekawszych realizacji współczesnego polskiego dramatu, który prezentuje spektakle wyróżnione oraz nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

W ramach tegorocznej edycji 28 października Teatr Zagłębia zagra "Siódemkę" Ziemowita Szczerka i Michała Kmiecika. Za jej reżyserię Remigiusz Brzyk otrzymał wyróżnienie na 23. Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakl opowiada o dziwnej podróży wzdłuż drogi krajowej nr 7 – przez polski krajobraz chaosu, kompleksów i fantazji narodowych, przez to, co swojskie i fascynujące, a jednocześnie niezbadane. Przedstawienie odbędzie się o godzinie 19:00 na scenie Teatru Syrena.

Instytut Teatralny organizuje Nówkę Sztukę już po raz czwarty. W tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie w sumie pięć spektakli.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.