PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Człowiek – najbardziej niebezpieczne ze zwierząt

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

czlowiekW najbliższą niedzielę, 15 października, o godzinie 19:30 na Małej Scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki przedstawiony zostanie autorski spektakl tancerza i choreografa Macieja Cierzniaka. Artysta znany jest już dobrze śląskiej publiczności, m.in. za sprawą wcześniej zrealizowanej "Osobowości zaburzonej", w której dzięki wykorzystaniu aktorskich środków wyrazu taniec stał się komunikatem zrozumiałym i czytelnym nawet dla widza, któremu narracja ruchowa jest zupełnie obca.

"Czy wojna jest wpisana w naturę ludzką?" – to chyba główne pytanie stawiane w nowej produkcji. Spektakl jest bowiem wyrazem artystycznego sprzeciwu wobec otaczającej nas wojny totalnej, wszechogarniającego konfliktu dziejącego się zarówno tysiące kilometrów stąd, jak i tuż pod naszymi oknami. Konfliktu, który nie ma skrupułów ani honoru, którego przedmiotem i narzędziem stać się może każdy i wszystko.

W przedstawieniu wystąpią: Sebastian Chwastecki, Maciej Cierzniak i Jarosław Czarnecki. Kostiumy do spektaklu zaprojektowała Lidia Kanclerz.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.