PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dawid

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

DawidPo "Ewangelii według... Kobiet", "Teatr Franciszka" powraca do Starego Testamentu, tym razem prezentując na scenie tragikomedię odwołującą się do najważniejszych wątków z życia króla Dawida. Muzyczno-teatralna adaptacja starotestamentalnej historii Króla Dawida napisana została przez Mariusza Kozubka (scenariusz i reżyseria) i Piotra Solorza (muzyka) i jest próbą odczytania źródłowej, starotestamentalnej historii w perspektywie uniwersalnej.

Akcja rozgrywa się w dwóch niezależnych opowieściach podzielonych na dwa akty.

Akt pierwszy opowiada o fantastycznej, kierowanej przez Boga karierze młodego Pastuszka, który staje się Królem. Ta opowieść rozgrywa się w ciągu energetycznych, barwnych obrazów. Mnóstwo w niej żartobliwych odwołań do współczesności – akcja została przeniesiona w umowną przestrzeń polskiego Podhala. Równolegle toczy się opowieść o tragikomicznym Saulu, popadającym w paranoję u schyłku swojego panowania.

Akt drugi to mroczny kryminał opowiadający historię związku Dawida i Batszeby. Namiętność kochanków prowadzi do zbrodni, za którą – jak w każdym moralitecie – trzeba będzie zapłacić wysoką cenę.

Premiera 12 października o godzinie 18:00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.