PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Pokój opowieści

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

Pokoj opowiesciTeatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie kończy przygotowania do najnowszej premiery. Będzie nią "Pokój opowieści", spektakl zainspirowany autentycznymi historiami mieszkańców Będzina i okolic, którzy zechcieli opowiedzieć o tym, czym jest dla nich dom i własna przestrzeń. Będzie to wypowiedź o codzienności, wspomnieniach i marzeniach różnych grup wiekowych i społecznych.

Autorami historii wykorzystanych w spektaklu są seniorzy z Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Schroniska dla bezdomnych mieszkańców Będzina, podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorych psychicznie w Będzinie-Grodźcu, kobiety osadzone w Zakładzie Karnym w Lublińcu, młodzież z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie, a także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie.

Pomysłodawcą projektu zrealizowanego w ramach programu "Edukacja kulturalna" jest Anna Nowak. Całość wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Premiera w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.