PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Co to jest normalny teatr?

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

DYSKUSJA 24 4 17 M STOBIERSKI DSC5413W poniedziałek, 23 października o 18:00 Teatr Zagłębia zaprasza na debatę "Co to jest normalny teatr?". Dyskusja jest wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi "Wojna światów" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, którego premiera odbędzie się w listopadzie.

Kategoria normalnego teatru pojawia się coraz częściej w mediach oraz wypowiedziach polityków, artystów, widzów i ekspertów. Jest on przeciwstawiany kontrowersyjnym spektaklom, działalności zaangażowanych politycznie twórców. Normalny teatr trudno jest jednak zdefiniować.

"Z kontekstu możemy wnioskować, że charakteryzuje się on wysokim poziomem artystycznym, promuje powszechnie uznane wartości, wzbudza śmiech prześwietnymi żartami. A co za tym idzie – utwierdza zastany porządek świata, a nie go podważa. W czasie naszej dyskusji ruszymy w poszukiwanie normalnego teatru, zastanowimy się, co stoi za tym pojęciem, komu jest potrzebne i jakie obietnice za sobą niesie." – mówi Katarzyna Niedurny, moderatorka dyskusji, zajmująca się w Teatrze Zagłębia edukacją teatralną.

Dyskusja jest wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi "Wojna światów" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, opartym na jednej z najbardziej znanych książek sci-fi. Reżyserka przedstawia moment, w którym to, co normalne – nasza codzienność, przyjęty porządek społeczny i hierarchia – zostaje zburzone przez niespodziewane wydarzenie – najazd Marsjan. Premiera spektaklu odbędzie się 4 listopada.

Debata odbywa się w ramach cyklu "Teatr jest spotkaniem". Wezmą w niej udział: Marta Bryś, Aneta Groszyńska, Witold Mrozek i Weronika Szczawińska.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.