PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ulicznicy na półmetku – "Swoje poznajcie"

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

tremiszewskiNajbliższy weekend Uliczników zaplanowano "mocno rodzimie" i upłynie pod hasłem "Swoje poznajcie". Rozpocznie się już jutro (piątek, 14.07 o godzinie 19.00) na Scenie Forum przy ulicy Lipowej 1. Pojawi się tam Warren ze "Spadkobierców", członek byłego Kabaretu Limo, czyli Wojciech Tremiszewski. Przedstawi stand-up o "ziomkach" z epoki romantyzmu – lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy.

falkoshowW sobotę w godzinach 12:00-16:00 w Parku Chopina trwać będą warsztaty kreatywne. O 16:00 rozpocznie się spotkanie z Falkoshow z podkrakowskiej Lanckorony. To tradycyjny i uroczy teatr pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wyczarowuje znaną od lat historię o rezolutnej dziewczynce w czerwonym kapturku. Piękne lalki i barwna scenografia przenoszą małego widza w inny świat, zaś muzyka porywa do wspólnej zabawy. senkustoszaW sobotnią noc, o godzinie 21:30, w Parku Chopina stołeczny Teatr Akt zaprezentuje widowisko plastyczno-taneczne "Sen Kustosza". Za pomocą tańca klasycznego i nowoczesnego, baletu, pantomimy, tańca synchronicznego, czy nawet frywolnego kankana wykonawcy ożywiają w nim obrazy, a postaci opowiadają swoje zabawne i wzruszające historie.

W niedzielę, 16.07 o godzinie 18.00, na gliwickim Rynku wystąpi Teatr Pantomimy Mimo. Będzie to okazja, by powrócić do czasów, w teatr-mimo-komedianci-3-fot-kasia-chmura-www-2528 origktórych grupy artystów prezentowały swoje przedstawienia na ulicach i placach miejskich. Zespół zaprezentuje ten rodzaj pantomimy, który obecnie już bardzo rzadko pojawia się na scenie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Scena Forum/Rynek/Park Chopina, 14-16 lipca;

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.