PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ulicznicy 2017 – weekend drugi

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

ad hocDrugi weekend gliwickiego festiwalu Ulicznicy przed nami. Od tego tygodnia wydarzenia festiwalu odbywać się będą także w piątek.

I właśnie w najbliższy piątek o godzinie 19:00 grupa Ad Hoc pokaże "Wieczór komedii improwizowanej" (Objazdowy Dom Kultury, Scena Forum, ul. Lipowa 1). Ad Hoc jest jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Ich spektakl składa się z kilkunastu historii tworzonych bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności. W krajach zachodnich Europy praktyka to dość już rozpowszechniona (zwłaszcza we Francji), w Polsce jednak jeszcze raczkująca (nawet jeśli Ad Hoc powstał w 2008 roku). Tym bardziej warto więc zwrócić na nich uwagę.

Festiwalowa sobota weekendu drugiego rozpocznie się o godzinie 16:00 w Parku Chopina, gdzie Teatr Barnaby pokaże "Kota w butach". Będzie to spektakl dla dzieci, w którym zobaczymy lalki wyrzeźbione w drewnie lipowym la sbrindolaubrane w kostiumy teatralne "szyte na miarę".

Natomiast zarówno w sobotę, jak i w niedzielę (o godzinie 18:00), na gliwickim Rynku zobaczymy żonglersko-perkusyjny show "Shock'em All" włoskiego duetu La Sbrindola. Tworzy go klaun i performer Leonardo Cristiani oraz perkusista Marco Macchione. Duet już jutro zaprezentuje się także w Katowicach podczas Trzeciej Inwazji Sztukmistrzów.

castawaysDrugi weekend zakończy się w niedzielę pokazem "Castaways" hiszpańskiego (a dokładniej katalońskiego) teatru ulicznego La Industrial Teatrera. Pokaz w Parku Chopina (początek o 20:30) będzie widowiskiem łączącym w sobie elementy teatru ulicznego, klaunady, a przez to także i cyrku. Zrozumiały będzie dla każdego, bowiem z założenia Jaume Navarro i Mamen Olías komunikują się z widzem wyłącznie poprzez gesty, spojrzenia i uśmiechy. Słowa są zbędne.

Ciekawostka – na swojej oficjalnej stronie internetowej występ w Gliwicach grupa zapowiada jako występ w ramach "Divadelní festival Za dveřmi". W Pradze wystąpią wprawdzie dopiero dzień później, ale któż zwracałby uwagę na takie detale!

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.