PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

a PART 10

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

Nie z tej parafii parafilia

Para – normalna filia. Oddział rodzinny opanowała philia. Miłość (nie)winna. Para - obok, ponadto,  oprócz filia – miłości. Perwersja nagości. Przedstawienie - dzieci wykluczenie. Elita dojrzałości. Awangarda wizualności. Rewia mody bez mody. Niemodna, a (swa)wolna. Niepoddana presji lansowania. Nieuległa woli posiadania. Naga parada.

 

Defilada próżności

Z festiwalu zrobiła sobie festyn. Cyrk na kółkach. Na kole od roweru jedzie Nuria bez celu. Jazda na dwóch kółkach bez (u)trzymania i zachowania równowagi. Niewymagająca wyjątkowego poczucia harmonii dyscyplina artystyczna była siłowa i fizyczna. Ekwilibrystyka dramatyczna. Techniczny popis sprawności(owy) wyczerpał energię na egzotycznej żonglerce słowem i rzucie nożem. Numer(ek) specjalny to pokaz połykacza i wymiatacza (ka)pusty. Efekt rozpusty.

 

nuria sotelo 01 nuria sotelo 02 

 

 

Nuria sauté

Mocno rozgrzana, prawie bez tłuszczu grama, siedzi Nuria rozebrana. Lekkoatletycznie wyrzeźbiona pławi się w reflektorach. Skąpo stąpa po krawędzi rampy. Łamie zasady. Schodzi ze sceny. Wpada na widza. Odprawia bezceremonialnie jego fantazje realnie. Jej hiszpańska krew buzuje i uderza. Gdzie? Do głowy by Ci nie przyszło... Skąd się wzięła? Z Santiago de Compostella. Wyszła z Katedry teatru i tańca. Pielgrzymowała, aby nauczyć się poza akademickiego tańca. Na swojej drodze ruchowej szła w rytm za krokiem nieuświęconych mistrzów. Akrobatyka to dziedzictwo wspierania rodziny sportów, a nie miłości. Spotkała sceniczne osobowości. Doświadczyła dużo radości i przyjemności. Były też pewnie przykrości...

 

Fitness dramatyczne

Każdy zły ruch może zagrażać publicznemu bezpieczeństwu oraz życiu i sztuce artystki. Przed przeżyciem przedstawienia zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do biletu bądź skonsultuj się z aktorem lub reżyserem, gdyż każda sztuka niewłaściwie odebrana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Bez przygotowania następuje osłabienie, niedyspozycja lub totalne zarażenie. Wzbudza kontrowersje fakt wytresowania przez Nurię własnego ciała. Jej gest nie wyraża zamiaru współżycia z mimowolnym uczestnikiem przedstawienia. Ekshibicjonizm służy satysfakcji bezdotykowej. Voyeurystyczny spektakl reakcją świadka zwiększa podniecenie tegoż wyrazu autora. Preferowanym stanem i sposobem wykonania dzieła jest fizyczna demonstracja siły i aktywność psychoruchowa.

 

Nuria Sotelo Andrzej Skomorowski Nuria Sotelo Andrzej Skomorowski1 

 

Kulturystyka seksualna

Obyło się bez niepotrzebnych okrzyków ani demonstracyjnych salw. Niesportowe zachowanie demonstrować mogli tylko kibice, nie widzowie A Part. Nuria Sotelo to kobieta dobra, bo dobrze zbudowana. Pomnikowa budowa i uroda. Postawna postawa. Sylwetka atletyczna. Figura klasyczna, niemal antyczna. Tradycyjna. Niemodna sukienka i okulary skrywały jej naturalne wymiary. Zabrakło aparatu na zęby, a byłaby "Brzydulą". Sceny drastycznie rozbierane były przepoczwarzaniem aktora w kameleona. Z poczwary stała się motylem. Ewolucje cielesne odkryły i odsłoniły jej infrastrukturę muskularną. Do tego doszedł fetysz i makijażowe przerysowanie. Wiecie, o co chodzi piękne Panie... ;-) Kokieteryjna metafora, metamorfizm i w reszcie metamorfoza. Cyrk natury. Teatr kultury.

 

Na ekspo ekspozycja

O klimacie wielkich festiwalowych konkurencji nie decydują zwycięzcy, ale zawodnicy. Mimo iż nie uplasowali się na najwyższych pozycjach, to wywarli mocne wrażenie. Tak było z nią... Podczas tegorocznych teatralnych mistrzostw świata A Part zwyciężył ktoś inny. Jednak teatr tańca był dyscypliną wiodącą dzięki swojej dynamice, a także uwodzicielskiej urodzie zawodników i zawodniczek. Sędziowskie werdykty są krzywdzące, dlatego moje recenzje wymijające. Najlepiej: "Pilnuj swoich spraw" i zostań widzem A Part!


"PILNUJ SWOICH SPRAW"
NURIA SOTELO
24 czerwca (poniedziałek)
20:30 Teatr Korez

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.