PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

a PART 9

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

sparowani 02Na pograniczu Polańskiego "Wstrętu" i "Pasji" Godarda "Pogarda". Emocjonalny wzwód i zawód. Pomiędzy chłód. Wyreżyserowany ślub. Panieńsko-kawalerskie napięcie przed miesiączkowo-miodowe. Subiektywne ujęcie. Egoistyczne nadęcie. Siły rozporowe: Pytel Angelika i Kowalczyk Jakub. Młoda para teatralnie dobrana. Grupa Sparowana. Zgrabnie zgrana w ruchach sensualnych, pełnych podtekstów seksualnych. Stuknęli się w Ligocie. Dworcowa stacja. Publiczna komunikacja. Obsługa ekspresowa, osobowo-towarowa. Intercity – w mieście. Przestrzeń Twórcza, Stacja Ligota, ścieżka św. Franciszka. Droga w duecie Piotra i Asi. Farsa się łasi. Interdyscyplinarnie Żelaźni to mieszanka wybuchowa. Razem tworzą związek impulsywny, popędliwy, postrzelony... Normatywnie nienormalny i nieoswojony. Ich namiętność to projekt – para(instytucjonalny) obiekt. (Re)prezentują oblicza wolności i kultury animację. Otwartą artystycznie stację. (Nonkon)formistyczny teatr, formą nie przypomina Witkacego czy Wyspiańskiego. Katowicki teren-idea to odkrycie 19. ery a Part. Nowe miejsce na teatralnej mapie międzynarodowej Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part daje pole do popisu i gry...

 

"Złap mnie"

sparowani 01Sztuką nie jest złapać króliczka, ale gonić go. Nie załapało. Ukłon w stronę katowickiego Teatru Żelaznego, wykon - wrocławskiego Teatru Sparowanego (w czasie spektaklu mocno poturbowanego). Towarzyszący A Partowi, w towarzyszącym wydarzeniu, towarzysze broni teatralnej niezależnie rzucali (się) na oślep fragmentami z "Domu lalki" H. Ibsena. Pojawiły się też motywy jak z bajki "Alicji w krainie Czarów" L. Carrolla w teatru cieniach. Na wszystko trzeba uważać. "Ostrożnie, pożądanie" (Ang) "Bez złych intencji" (Pollack) – Agata Goraj. Wejdź sobie na stację na http://www.stacjaligota.pl/ Zobacz!

 

24 czerwca (poniedziałek)
IMPREZA TOWARZYSZĄCA
18:00 Przestrzeń Twórcza Stacja Ligota, Katowice-Ligota (ul. Franciszkańska)
TEATR SPAROWANI (POLSKA)
ZŁAP MNIE

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.