PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Co by tu robić...? Chyba sobie zapalę

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr
MYTHOBARBITALbCoś trzeba robić. To może napijemy się kawy? Posiedzimy sobie... ładnie... pogoda-my... ale nuda... Hej, przecież mamy kota! Nakarmimy zwierzaka. Gdzie on się podział? Zdechł, a to pech... To może posadzimy kwiatki? Tak! Na jego grobie. Zrobione. Ale rośliny potrzebują picia, masz coś? Tak, łap red bulla - ożywia ciało i umysł. Jest ok? Ok. Co dalej? Nic. Ja to wale. Nie chce mi się żyć. Chyba się zakopię. Najlepiej połóż się od razu do trumny. A ty? Na razie... ja zostaje. Ktoś musi Cię pochować. Następuje rytualno-funeralna zabawa (w) chowanego. Jest impreza? Jest stypa. Dobra, koniec. Wstawaj! Hej, nie udawaj. Wyglądasz jak trup. Potrzebna Ci biologiczna odnowa - zabieg Spa, kąpiel z mleka i naturalna maseczka ze świeżych fructis-ów. Full wypas. Ale z ciebie wypasione bożyszcze. WOW! Dobra, jest dobrze. Git! Koniec rozpasania. Postawimy Cię na nogi. Trzymaj się kupy, idziemy w trzy dupy. Ale nuda... Nie masz co robić? To poodkurzaj! Co? Daj spokój, tu jest za czysto. Zróbmy syf! Rozpierdolmy coś! No, dzieje się. W końcu.

 

I I po co? Pocą no się nogi nocą

 MYTHOBARBITALcBez komentarza. Konsumuj, a się nie zastanawiaj. Nie przelewa się? Bzdura. Pociskaj ile wlezie. Potwor(n)a kultura. MYTH-iczna sztuka O BARBI TAL(L), to typowa wysoka sztuka - 1,70 wzrostu, duży biust, wąskie biodra. Nazywa się MYTHOBARBITAL. Barbituralna, ruda sztuka ma kwaśny wyraz. Jest dziwna i wizualnie doskonała. Może nieco osowiała, bo przedawkowała (barbiturowy kwas). Lynch-owski króliczek playboya z flamandzkiej agencji trójkąta trzech agentów - ABATTOIR FERMÉ, jest lekko senna, czasem pobudzona. Fantasmagorycznie-flegmatyczna d(r)ama mnie zaspokaja. Ciebie nie? Impotencja? Sprawdź swój sprzęt!

 

MYTHOBARBITALdCo z ciebie za A PAR(a)T?

A PAR(a)TCAMERA-lny, OBSCURA-lny, tworzy piękne obrazy. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART słynie z kontrowersyjnych, radykalnie wizualnych przedstawień. Apar(a)t mowy jest na film niemy. Martwe zdjęcia w ruchu są sceniczną prowokacją. Teatralizacja ujęcia ewokuje traumatyczne klisze pamięci i niezapomniane wrażenia. Mocno uderza. Po mieście niesie się ucho. Tłum napiera, by zobaczyć Katowicki APAR(a)T!
 

 

Abattoir Fermé - "Mythobarbital", spektakl pokazany w ramach 18. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART. Teatr Rozrywki, Chorzów, 20 czerwca 2012, godz. 19:00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.