PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Studencka Grafika Roku

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

Od 20 października do 10 listopada w Rondzie Sztuki trwać będzie wystawa pokonkursowa "Studencka Grafika Roku", będąca przeglądem nagrodzonych i wyróżnionych prac w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Wydział Artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Konkurs, zorganizowany po raz pierwszy, adresowany jest do studentów ASP w Katowicach.

Założeniem konkursu jest prezentacja dorobku studentów w zakresie szeroko rozumianej grafiki artystycznej. Główną jego ideą jest wyróżnienie najciekawszych prac graficznych, które powstały w aktualnym roku akademickim. Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły być zgłaszane prace realizowane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak również takie, które są efektem zastosowania programów komputerowych lub są rezultatem eksperymentów multimedialnych, np. związanych z fotografią lub dyscyplinami jej pochodnymi. Prezentacji podlegają prace zgłoszone do konkursu i zakwalifikowane przez komisję złożoną z pracowników katowickiej uczelni.

Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie zwycięzców trzech nagród regulaminowych Grafika Roku 2017. Ocenie podlegały prace zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Do wystawy zakwalifikowano w sumie prace 23 studentów. Jury (w składzie: Paweł Krzywda, Zbigniew Blukacz, Małgorzata Rozenau, Dominika Kowynia i Hanna Rozpara) przyznało I, II, III nagrodę regulaminową oraz 3 wyróżnienia pozaregulaminowe.

Studencka Grafika Roku
wystawa pokonkursowa
20.10.2017–10.11.2017
wernisaż 20 października 2017 godz. 18.00

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.