PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Portrety Ryszarda Kalamarza

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

Papierowy księżycW najbliższy piątek, 13 października, w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej rozpocznie się wystawa malarstwa polskiego portrecisty Ryszarda Kalamarza. Artysta urodził się w Przemyślu, studiował na katowickim Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od początku lat 80. mieszka w Rybniku.

Zafascynowany światem baletu i teatru w końcu lat 80. stworzył cykl obrazów przedstawiających tancerki. Jego ulubionym motywem są postaci należące do tego właśnie świata. Malarz w charakterystyczny dla siebie sposób łączy rzeczywistość, fantazję i elementy czysto abstrakcyjne, tworząc przestrzeń dla własnej opowieści odbiorcy. W jego pracach znajdujemy zarówno rys współczesny, jak i klimat obrazów dawnych mistrzów.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.