PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Łączymy pokolenia

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

ŁączymyPokolenia - banerPod nazwą "Łączymy pokolenia" w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach o godzinie 18:00 rozpocznie się jutro wrześniowy Wieczór sztuk. Nazwa "Łączymy pokolenia" nie jest tutaj przypadkowa – na Wieczór złożą się bowiem: wernisaż prac uczniów Liceum Plastycznego w Żorach "To my", jak i wernisaż fotografii doświadczonego fotografika Janusza Wojcieszaka, składających się na cykl "W buku nadzieja". Obie wystawy czynne będą do 3 października br.

Na wystawie "To my" licealiści zaprezentują własne realizacje malarskie i rysunek. Pokazane zostaną prace nauczycielki Małgorzaty Pedowicz oraz uczniów: Alicji Walczyk, Julii Zarzyckiej, Sandry Majeckiej, Wiktorii Piechy, Damiana Nowaka oraz Walida Zanndouchego. Wszystkie prace, wykonane zostały w roku szkolnym 2016/2017 pod okiem nauczyciela i dyrektora szkoły Krystyny Ostrowskiej. Wystawa po raz pierwszy, poszerzona wtedy o rzeźbę, ceramikę, fotografię i projekty graficzne, była prezentowana na przełomie kwietnia i maja br. w Muzeum Miejskim w Żorach.

Wystawa fotografii Janusza Wojcieszaka "W buku nadzieja" jest natomiast podsumowaniem projektu realizowanego w latach 2010–2015, w którym autor prezentuje buczynę w rezerwatach przyrody województwa śląskiego. Wojcieszakowi bardziej niż o faktograficzne przedstawienie wyglądu różnych odmian buczyny chodzi o zaprezentowanie jej niezwykłości, która fascynuje go o każdej porze dnia czy roku.
Wojcieszak fotografuje od 1965 roku. W latach 70. ubiegłego wieku pracował jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej. Realizuje projekty fotografii krajobrazowej kontemplując światło oferowane przez naturę, ćwicząc zdolność do nieprzerwanej, uważnej obserwacji. Jest uczestnikiem i współorganizatorem przyrodniczych plenerów fotograficznych oraz autorem kilku wystaw indywidualnych jak i uczestnikiem kilkunastu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA i w Polsce.

Zobacz zdjęcia >>>>

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.