PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Magiczny Realizm w Zamku w Będzinie

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

magiczny realizm 1Od wtorku, 11 lipca, w historycznych i surowych wnętrzach Zamku w Będzinie oglądać można wystawę malarstwa twórców Magicznego Realizmu.

Możemy na niej zobaczyć prace współczesnych polskich malarzy, m.in. Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Tomasza Pietrzyka, Jacka Yerki, Artura Kolby, Jarosława Jaśnikowskiego czy Jacka Szynkarczuka.

Malarstwo Magicznego Realizmu wpisuje się w surrealistyczny nurt w sztuce, choć nieco różni się od surrealizmu, jaki znamy z obrazów Salwadora Dali czy Giorgia de Chirica. W tym wypadku warsztat malarski twórców pozwala im w bardzo realistyczny sposób przedstawić wizje nierealne. Można je porównać do snów, w których otoczenie i postacie przybierają fantastyczne kształty. Magiczny Realizm jest tendencją w malarstwie, która przykuwa uwagę wielu widzów. Pozwala interpretować obrazy bardzo indywidualnie, nawet jeśli w wielu przypadkach odmiennie.

Wystawa potrwa do końca wakacji.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.