PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Maria Śliwa "homo gemini"

  • Dodano:
  • Autor: ZPAF
  • Kategoria: Wystawy

foto06Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski 5 marca o 18:30 zaprasza na wernisaż wystawy: Maria Śliwa "homo gemini". Wernisaż odbędzie się w Galerii Katowice mieszczącej się w Katowicach przy ul. Młyńskiej 9 (I piętro) i będzie można ją oglądać do końca miesiąca.

Wystawa fotograficzna HOMO GEMINI jest otwartym projektem socjologicznym. Autorka fotografuje bliźnięta w ich pokojach, by cyklicznie, co kilka lat wracać do nich z aparatem i rejestrować zmiany w ich fizyczności i otoczeniu. Projekt rozpoczęto w 2011 roku.

Maria Śliwa jest absolwentką Instytutu Twórczej Fotografii (UŚl w Opavie) i łódzkiej "Filmówki". Wykłada w średnich szkołach fotograficznych. Zajmuje się wieloma dziedzinami fotografii, ale najchętniej portretem, aktem czy też martwą naturą. Do jej ważniejszych wystaw indywidualnych należą: "Dziecko", "Wizje" (martwa natura w ujęciu kreacyjnym), "Panopticum" (zderzenie świata kobiet i mężczyzn, pokolenia ludzi młodych i starszych), "One, oni", "Relacje" (międzyludzkie związki uczuciowe), "Jestem!" (projekt socjologiczny dotyczący mieszkańców Domu Pomocy Społecznej), "Mapa ciała" (akt).

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.