PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Śląska Fotografia Prasowa

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

Przypominamy, że Biblioteka Śląska i Syndykat Dziennikarzy Republiki Czeskiej już po raz ósmy ogłosiły konkurs na Śląską Fotografię Prasową.

 

Fotografia_prasowaKonkurs adresowany jest do fotografików zawodowych i amatorów, którzy współpracują ze śląskimi gazetami lub portalami internetowymi względnie mieszkają na terenie Śląska (chodzi o województwa: śląskie, dolnośląskie, opolskie, morawsko - śląskie Republiki Czeskiej).

 

Do konkursu można zgłaszać prace, które wykonane zostały w roku 2010 - od 1 stycznia do 31 grudnia. Nie ma znaczenia, czy były publikowane. Tematyka prac jest dowolna. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie sześć prac - w formie "pojedynczej" lub fotoreportażu (który oceniany będzie jednak jako jedna praca). Termin składania prac upływa 31 stycznia - dla prac przesyłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego.

 

Wybrane przez jury prace zostaną wyeksponowane na wystawie w Galerii Biblioteki Śląskiej. Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymają nagrody finansowe, a laureat I nagrody otrzyma także na rok nagrodę przechodnią. Jest nią pomalowany na złoto aparat fotograficzny "Druh", jakim posługiwali się fotoreporterzy w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Przyznana zostanie także Nagroda Czytelników Biblioteki Śląskiej im. Krystyny Bochenek - śląskiej dziennikarki radiowej, wicemarszałek Senatu, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

 

Szczegółowy regulamin konkursu podany jest na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej. Tam tez znajduje się formularz zgłoszeniowy.

 

IS

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.