PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Studium klucza

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy
wieza_zuzanna_marczynska_studium_kluczaCentrum Kultury Katowice oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy Zuzanny Marczyńskiej, Dominiki Ritszeli:

STUDIUM KLUCZA

 

6 czerwca 2012 r.
godz. 17.00
Galeria Centrum (d. Sektor I)

 

Tytuł wystawy jest zarazem tytułem wiersza Mirona Białoszewskiego Studium klucza:

 

Klucz
ma
zapach wody gwoździowej
smak elektryczności
a jako owoc
to on cierpki
niedojrzały
będący cały w sobie
pestką.

 

 

Wystawa prezentuje działania artystyczne dwójki młodych twórców - studentów Pracowni Interpretacji Literatury, prowadzonej przez Grzegorza Hańderka i Małgorzatę Szandałę na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach. Istotą programu powołanej kilka lat temu przez prof. Stanisława Kluskę pracowni jest realizacja przekazu wizualnego, będącego autorską interpretacją obszarów problemowych wynikających m.in. z analizy tekstów literackich, z możliwością korzystania z całego spektrum warsztatu oraz różnych sposobów obrazowania. Prezentacja, która odbywa się w dwu odsłonach: pierwszej - o bardziej dydaktycznym wymiarze - pokazującej zakres podejmowanych problemów, będzie miała miejsce w galerii Rondo Sztuki, druga natomiast, prezentowana w galerii Centrum, to pokaz studentów w przededniu dyplomu, których realizacje ujawniają, w bardzo już dojrzały sposób, własną wypowiedź w odwołaniu do tekstu.

 

Współorganizator: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.