PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Zapewnia się miłą atmosferę

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy
Podlasie_T_Tomaszewski_pusta_czerwiec1Dwa dni po zakończeniu wystawy "Niewinne oko nie istnieje" w Galerii Pustej Centrum Kultury Katowice odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy, tym razem prezentującej fotografie Tomasza Tomaszewskiego (5 czerwca godz. 18:00). Tytuł wystawy - "Zapewnia się miłą atmosferę", czyli Podlaskie w obiektywie Tomasza Tomaszewskiego – nawiązuje do wizyty artysty w województwie podlaskim na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (nb. organizatora zbliżającej się wystawy katowickiej).

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace tworzące fotoreportaż, którego ideą jest pokazanie różnorodności kulturowej i przyrodniczej Podlaskiego. O swoich wrażeniach związanych z pobytem na Podlasiu autor mówi m.in. "Ludzie Podlaskiego. Zainteresowani i otwarci na obcego przybysza, tolerancyjni, jednocześnie niewzruszenie trwają przywiązani do własnego rytuału, własnej tożsamości. Oddaleni troszeczkę od iluzorycznej cywilizacji, czerpią ciągle ze starych, dobrych tradycji i wzorców, a dla mnie pozostaną ludźmi zwyczajnie bardziej ludzkimi. Gdziekolwiek bym się pojawił, uśmiechnięci i pozytywni, tworzą zawsze unikalną atmosferę. Atmosferę życzliwości".

 

Kilka słów o autorze:
Tomasz Tomaszewski jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich, jak i zagranicznych, m.in.: "Stern", "Paris Match", "GEO", "New York Times", "Time", "Fortune", "Vogue", "Die Zeit", "Elle". Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI – współcześni Żydzi polscy (tekst: Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst: Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst: Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. oraz laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu pięciu lat współpracuje z magazynem "National Geographic", w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

 

Wystawa potrwa do 17 czerwca.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.