PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

  • Dodano:
  • Kategoria: Wystawy

nie_czytaszGłośna wystawa "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" wreszcie w Katowicach! Wernisaż odbędzie się już w piątek, 11 maja, o godz. 19.30 w kinie Kosmos.

 

Na fotografiach, zanurzeni w łóżkach, swoje wdzięki i swoje ulubione lektury odsłonią m.in.: Sylwia Hutnik, Kazimiera Szczuka, Aleksandra Sowa. Podczas wieczoru nie zabraknie też dzieł literatury, które będzie można zabrać i zostawić (w ramach akcji "Uwolnij książkę"). Obecny będzie również twórca, autor pozycji o filmie – Piotr Kletowski. Na koniec pokazana zostanie filmowa adaptacja książki "Mechaniczna pomarańcza".

 

"Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" to wizualna odsłona kampanii społecznej stworzonej przez ludzi, którzy kochają czytać i chcą do tej miłości namówić innych. Pomysłem na wystawę jest pokazanie czytelnictwa na lekko erotycznym tle. Na kilkunastu fotografiach przedstawiono osoby znane i nieznane złapane w ich własnych łóżkach z ulubionymi książkami w dłoni. W akcji udział wzięli, m. in.: Anna Laszuk, Kazia Szczuka, Paweł Althamer, Sylwia Chutnik i...Kapela ze Wsi Warszawa.

 

Podczas trwania wernisażu w holu kina zainaugurowana zostanie również akcja "Uwolnij książkę", w ramach której czytelnicy będą mogli podzielić się swoimi, przeczytanymi już lekturami zostawiając je w zaaranżowanej na tę okoliczność przechowalni.

 

Ostatnia część programu to akcent filmowy, czyli pokaz adaptacji książki Anthony'ego Burgessa "Mechaniczna pomarańcza" w reżyserii Stanleya Kubicka. Przed filmem wprowadzenie poprowadzi Piotr Kletowski – filmoznawca, krytyk filmowy, autor jedynej w Polsce monografii poświęconej dorobkowi twórcy "Lśnienia". Film pokazywany będzie w ramach 15 Festiwalu Filmów Kultowych.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.