PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

W zasięgu wzroku...

W-zasięgu-wzroku-album-krzysztof-szlapaZdążyliśmy już przywyknąć do tego, że fotografie oglądamy przede wszystkim w Internecie. Wynika to głównie z łatwości dostępu do zasobów sieci, jak również wysokich cen albumów fotograficznych. Niemal każdy zgodzi się chyba z tym, że internetowe medium, odzierając zdjęcia z materialności, zmienia także sposób ich odbioru. Obrazy na ekranach komputerów wyświetlane są najczęściej w towarzystwie reklam i odnośników, docierają do nas w cyfrowym szumie i pośpiechu.

Wydany w maju tego roku album artystyczno-edukacyjny "W zasięgu wzroku" jest pretekstem do dziesiątego już spotkania z cyklu "Papier bije piksele". We wtorek, 20 czerwca o godzinie 18:00, w katowickim klubie Królestwo rozpocznie się spotkanie z fotografem Krzysztofem Szlapą, autorem publikacji.

Fotopublikacja przedstawia wybrane zdjęcia z różnych cykli powstałych w ciągu dekady twórczej pracy Krzysztofa Szlapy. Większość z nich opatrzona jest krótkim, odautorskim lub zacytowanym komentarzem, który potraktować można jako werbalną ilustrację i świadectwo inspiracji. Jako że fotografia, zachęcając do refleksji, stanowić może źródło własnej twórczości lub punkt wyjścia do interpretacji prezentowanych obrazów – publikacja została wzbogacona także o wymiar dydaktyczny. Album zawiera scenariusze praktycznych warsztatów fotograficznych, zaproponowane przez artystę, oraz konspekty lekcji z zakresu kształcenia językowo-kulturowego na różnych poziomach nauczania, autorstwa dr Justyny Hanny Budzik.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć oraz porozmawiać również o innych wydawnictwach i zbiorach prac Krzysztofa Szlapy, takich jak: "Pamiętnik", "Oblicza lasu", "Asfalt", "Widokówki z miasta we mnie", "Dendrofile", "Punkt widokowy".

Album artystyczno-edukacyjny "W zasięgu wzroku", stworzony wspólnie z artystą przez Fundację dla Filmu i Fotografii, jest efektem pracy nad wystawą fotografii Krzysztofa Szlapy "Refleksje", która miała miejsce jesienią 2016 roku w Muzeum Historii Katowic. Po premierze album będzie dostępny do pobrania ze strony fundacja3f.org.

Papier bije piksele vol. X
20.06.2017, godz. 18:00 | Klub Królestwo, Katowice

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.