PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Autoportret czyli obiektyw na siebie

Reinkarnacje - fot. Antoni KreisDom Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczął zapisy na warsztat fotografii "Autoportret czyli obiektyw na siebie", który 14 stycznia 2017 r. w godzinach 11.00 - 14.00 poprowadzą Beata Mendrek i Antoni Kreis. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. bądź pod numerem telefonu 513064196. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Beata Mendrek i Antoni Kreis to nazwiska dobrze znane w świecie fotografii. Artyści są członkami Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, którzy prócz twórczej, indywidualnej działalności artystycznej zajmują się również edukacją w zakresie medium fotografii. Oboje są wykładowcami szkół fotograficznych oraz kursów i warsztatów fotografii organizowanych przez ZPAF O/Śląski bądź pod jego patronatem. Tematyka prowadzonych przez nich warsztatów, oprócz propozycji podstawowych jak portret czy reportaż, dotyka szeroko pojmowanej sfery estetyki fotografii. Wśród kilkunastu propozycji największym powodzeniem cieszą się takie tematy jak: "Interpretacja obrazu fotograficznego", "W oparach absurdu - ironia, skandal i groteska czyli portret (i nie tylko) niepoważny!" czy właśnie warsztaty dotyczące autoportretu.

Motyluleć - fot. Beata Mendrek2Zapowiadając styczniowy warsztat organizatorzy przytaczają słowa prowadzących: "Dwoje twórców, dwa spojrzenia. Oboje traktujemy fotografię, jako wypowiedź twórczą pozwalającą na uporządkowanie, uświadomienie i zrozumienie emocji, uczuć czy zjawisk zachodzących w procesie nie tylko tworzenia, ale również codziennego funkcjonowania w społeczności i w samotności, w życiu zawodowym i prywatnym, w zewnętrzności jak i we wnętrzu, w którym przecież kryje się najwięcej. Autoportret to forma przedstawienia nie tyle wizerunku, nie tyle emocji, które zazwyczaj chcemy przekazać, tylko jako forma "fototerapii", rozliczenia z samym sobą, podsumowania i uświadomienia, tego co ważne, tego co w nas...".

Po warsztacie, o godzinie 14.00, rozpocznie się autorskie oprowadzanie po wystawach fotografii Beaty Mendrek "Motylu...leć!!!" i Antoniego Kreisa "Reinkarnacje", które prezentowane będą w galeriach Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 5 stycznia do 5 lutego 2017 r.

Wernisaż obu wystaw z udziałem autorów odbędzie się podczas pierwszego w 2017 roku Wieczoru Sztuk – również 14 stycznia o godzinie 18.00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.