PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Konkurs Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy

Stowarzyszenie Miast Laureatów Nagrody Europy powstało pod auspicjami Rady Europy. Jego zadaniem jest rozwijanie współpracy między poszczególnymi miastami, promowanie idei europejskiej oraz akcji na rzecz solidarności i zrozumienia między narodami.

 

Stowarzyszenie_miastNa czele Stowarzyszenia stoi przewodniczący, który jest wybierany co dwa lata. Przedstawiciele miast laureatów spotykają się przynajmniej dwa razy w roku: na zgromadzeniu ogólnym oraz podczas posiedzenia prezydium.

 

Katowice dołączyły do miast laureatów w 2008 roku.

 

Obecnie Stowarzyszenie ogłosiło konkurs na napisanie rezolucji "Partnerstwo miast i jego rola w rozwoju Unii Europejskiej. Czy za 25 lat istnieć będą jeszcze partnerstwa? Jeśli tak to jak będą wyglądały?" Praca musi być napisana w języku angielskim.

 

Konkurs jest adresowany do osób mieszczących się w grupie wiekowej 16-25 lat i pochodzących z miast członkowskich Stowarzyszenia. Rezolucja może być napisana przez zespoły liczące nie więcej, niż pięć osób. Musi być nadesłana do organizatora do końca stycznia 2011 roku.

 

Informacje związane z przygotowaniem rezolucji, jej zgłoszeniem, jak i sam przykład, znajduje się na stronie www.europeprize.eu. Zgłoszenia przyjmuje biuro w Darmstadt pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.