PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Już wkrótce Katowicki Jarmark Świąteczny

jarmarkJuż w najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, w centrum miasta rozpocznie się Katowicki Jarmark Świąteczny. Potrwa do 17 grudnia. Będzie to czwarta jego edycja - po raz pierwszy zorganizowany został bowiem w 2007 roku. Jarmark organizowany jest przez Urząd Miasta i swoim obszarem obejmuje Rynek, ul. Staromiejską i Dyrekcyjną.

 

Pomimo, że jarmarki świąteczne nie są w większości wydarzeniami typowymi dla polskiej kultury (na zdjęciu stragan jednego z jarmarków organizowanych w Austrii), cieszą się one olbrzymią popularnością mieszkańców, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla tych ostatnich, każdego roku, ustawiana jest karuzela, z której mogą korzystać zupełnie bezpłatnie. W tym czasie dorośli mogą oddać się przyjemności podziwiania rękodzielnictwa artystycznego, wyrobów z drewna i ceramiki. I na pewno zaopatrzyć się, chociaż częściowo, w gwiazdkowe prezenty. Bez wątpienia nie zabraknie słodyczy oraz straganów z jedzeniem, także tych z regionalnymi specjałami.

 


Do tematu Jarmarku jeszcze powrócimy.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.