PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Pomagam mądrze" - projekt przeciwdziałania żebractwu

Kaplanski

Od listopada br, w Katowicach został wdrożony nowatorski projekt przeciwdziałania żebractwu o nazwie ,,Pomagam mądrze". Liderem, i jednocześnie realizatorem projektu, jest Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta w Katowicach. Partnerskimi organizacjami i instytucjami są: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Śląskie Forum na Rzecz osób Bezdomnych, Straż Miejska, Policja.

 

Głównym zadaniem projektu jest przede wszystkim przeprowadzenie kampanii informacyjnej w stosunku do mieszkańców Katowic, która ma na celu wskazanie żebractwa jako procederu pozyskiwania środków finansowych w sposób nielegalny i niegodziwy. Żebractwo to poważny problem społeczny nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Zdaniem specjalistów, odpowiedź w kwestii żebractwa jest prosta - nie dawać pieniędzy, bo tylko wtedy można mieć nadzieję na realne zmniejszenie tego zjawiska.

 

Zaplanowana została już kampania informacyjna - na terenie całego miasta, w marketach, centrach handlowych, kościołach, dworcach PKP itp. rozprowadzane będą ulotki i plakaty.

Projekt zakłada także patrole, prowadzone przez pracowników Towarzystwa Pomocy im Św. Brata Alberta wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej wszędzie tam, gdzie znajdują się żebracy. Oferowana im będzie możliwości skorzystania z szerokiej oferty pomocowej ze strony samorządu oraz organizacji pozarządowych i wyznaniowych.

 

źródło: Urząd Miasta

Obraz Jerzego Kapłańskiego ze zbiorów prywatnych

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.