PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wyróżnienie dla Muzeum Śląskiego za Otwartość i Dbałość o Publiczność

  • Dodano:
  • Kategoria: Inne

Ziva AwardW miniony piątek, 22 września 2017 r., na gali wręczenia nagród Živa Award w Bled (Słowenia) Muzeum Śląskie otrzymało Wyróżnienie za Otwartość i Dbałość o Publiczność.

Živa Award przyznawana jest przez Forum Kultur Słowiańskich, pozarządową organizację działającą od 2004 roku. Celem Forum jest wspieranie wymiany informacji i wdrażanie wspólnych projektów kulturalnych, edukacyjnych i badawczych pomiędzy krajami posługującymi się językami słowiańskimi.

Inicjatywa ta obecnie obejmuje 300 milionów Słowian. W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymał Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka. W roku 2017 do nagrody nominowano 23 instytucje z 11 krajów, z czego z Polski tylko dwie – obok Muzeum Śląskiego w Katowicach także Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.