PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala

  • Dodano:
  • Kategoria: Inne

Jerzy MoskalMuzeum Śląskie w Katowicach rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do udziału w kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala – zmarłego w ubiegłym roku założyciela Centrum Scenografii Polskiej. Projekty należy przesyłać do 15 lipca br.

Do konkursu mogą zgłosić się absolwenci studiów artystycznych I i II stopnia, którzy swoje prace obronili w roku akademickim 2016/2017, a także debiutanci, których scenografie zostały zrealizowane w sezonach 2012–2017. Projekty oceni jury konkursu, którego werdykt zostanie ogłoszony podczas gali 22 września 2017 w siedzibie Muzeum Śląskiego. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają 1500 złotych.

Konkursowi, jak co roku, towarzyszyć będzie wystawa Wymiary scenografii, odsłaniająca charakter kształcenia w uczelniach artystycznych przygotowujących studentów do pracy w teatrze, telewizji i filmie jako scenografów. "Sukcesywnie poszerzając wystawę o kolejne szkoły wyższe zainteresowane plastyką przestrzeni, konstruujemy i aktualizujemy scenograficzną mapę Polski z jej zróżnicowanym krajobrazem, tradycjami i obszarami poszukiwań. Dzięki takiemu ujęciu projekty i makiety, rysunki techniczne, wizualizacje, wideoprezentacje, kostiumy i instalacje zgromadzone na wystawie stanowią materiał porównawczy nie tylko dla osób odwiedzających Muzeum Śląskie, ale również dla samych pedagogów i ich uczniów." – czytamy w nadesłanej informacji. Wystawa będzie otwarta od 19 do 29 września br., a jej kuratorem jest Agnieszka Kołodziej-Adamczuk.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.