PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Sztuka czytania" – promocja albumu "Paweł Wróbel. Kroniki przedmieść"

  • Dodano:
  • Kategoria: Inne

Jedna z najbarwniejszych postaci śląskiej plastyki nieprofesjonalnej, piewca "małej ojczyzny", na swych kolorowych obrazach ukazywał charakterystyczne stożkowate hałdy, wysokie kominy, wieże wyciągowe kopalnianych szybów czy czerwone budynki familoków. Muzeum Śląskie zaprasza 23 maja o godzinie 18.00 na spotkanie związane z publikacją "Paweł Wróbel. Kroniki przedmieść", podczas którego toczyć się będzie dyskusja z osobami, które w różnym kontekście spotkały się z twórczością "śląskiego Brueghla".

Na spotkaniu gościć będą przyjaciele artysty, Erwin Sówka oraz Jan Nowak. Anna i Teodor Segietowie to z kolei wierni miłośnicy artysty oraz towarzysze w jego ostatnich chwilach życia. Arkadiusz Gola, fotograf, często ukazuje te same miejsca i sytuacje, które na obrazach przedstawiał Paweł Wróbel. Gościem specjalnym będzie wnuczka artysty, Grażyna Łyskawa. Moderatorem dyskusji będzie Sonia Wilk, kustosz i kierownik Działu Plastyki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Wydana przez Muzeum Śląskie publikacja "Paweł Wróbel. Kroniki przedmieść" jest kontynuacją cyklu wydawniczego "Wolność Wyobraźni. Śląscy Artyści Intuicyjni", przybliżającego sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli śląskiej plastyki samorodnej. Książka nawiązuje do wystawy prac Pawła Wróbla o tym samym tytule zorganizowanej w Muzeum Śląskim.

Muzeum Śląskie w Katowicach, realizując swoją misję, tworzy przestrzeń do dialogu w celu lepszego poznania Śląska, Polski i Europy. Dobrą okazją do takiego dialogu jest prowadzony w Bibliotece Muzeum Śląskiego cykl spotkań o książce i przy książce pod hasłem "Sztuka czytania". Dyskusja towarzysząca wydaniu publikacji wpisuje się w ideę tych spotkań i stanowi dopełnienie zamysłu prezentowania książek związanych tematyką lub też osobą autora z województwem śląskim.

Podczas spotkania można będzie nabyć publikację w promocyjnej cenie.

"Sztuka czytania" – promocja albumu "Paweł Wróbel. Kroniki przedmieść";
23.05.2017 / godz. 18.00 / czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego w Katowicach / ul. T. Dobrowolskiego 1;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.