PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Moje podróże małe i duże" – konkurs fotograficzny

 • Dodano:
 • Autor: DKCh
 • Kategoria: Inne

Konkurs MPMiD2017 - plakatUtrwalenie w fotografii piękna podróżowania i poznawania świata, prezentowanie różnorodnych osiągnięć twórczych w szeroko rozumianej tematyce podróży, popularyzacja fotografii podróżniczej, gromadzenie najciekawszych fotografii o tematyce podróżniczej – to główne cele, które przyświecają Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Suszcu, organizatorowi kolejnej edycji Konkursu Fotografii Podróżniczej i Turystycznej "Moje podróże małe i duże".

Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat. Przedmiotem fotografii mogą być krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca, które uczestnicy konkursu podziwiali lub odwiedzali w czasie wakacyjnych wojaży.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy fotografie. Zestawy wielozdjęciowe będą traktowane jako jedna praca pod warunkiem, że stanowić będą jednolitą kompozycję i zostanie to wyraźnie zaznaczone w karcie zgłoszenia.

Czytaj więcej...

Wydarzenia towarzyszące wystawie "Nie jestem już psem"

WYSTAWA Nie jestem już psem Do 10 września bieżącego roku w Muzeum Śląskim można oglądać wystawę "Nie jestem już psem". To spojrzenie na sztukę protestu i postawę outsidera przez pryzmat ich zakorzenienia w etosie kultury alternatywnej. Wydarzenia towarzyszące ekspozycji są natomiast okazją do głębszego zapoznania się z nurtem kultury alternatywnej.

Na początek wykład "Outsiderzy sztuk wizualnych", czyli spotkanie z Małgorzatą Szaefer z Galerii TAK (Poznań), która opowie o swojej współpracy z outsiderami oraz podejmie próbę zdefiniowania ich nieokiełznanej sztuki. Tematem jej wystąpienia będzie "queerowanie kanonu" w kontekście outsider art i jego miejsca w kulturze. Wykład odbędzie się 25 lipca o godzinie 17.00 w budynku przy ul. Dobrowolskiego 1 (sala A).

Czytaj więcej...

Magiczny Realizm w Zamku w Będzinie

 • Dodano:
 • Autor: MZB
 • Kategoria: Wystawy

magiczny realizm 1Od wtorku, 11 lipca, w historycznych i surowych wnętrzach Zamku w Będzinie oglądać można wystawę malarstwa twórców Magicznego Realizmu.

Możemy na niej zobaczyć prace współczesnych polskich malarzy, m.in. Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Tomasza Pietrzyka, Jacka Yerki, Artura Kolby, Jarosława Jaśnikowskiego czy Jacka Szynkarczuka.

Czytaj więcej...

298 111

 • Dodano:
 • Autor: MŚ
 • Kategoria: Inne

05 Unite Against DividersMuzeum Śląskie wspólnie z OFF Festivalem wyprowadza sztukę w przestrzeń publiczną. Na ulicach Katowic wkrótce pojawi się wystawa "298 111".

Wystawa "298 111" będzie pilotażową odsłoną programu "muzeum, glosarium", który w latach 2018–2020 realizowany będzie przez Muzeum Śląskie wspólnie z OFF Festivalem. Współpraca rozpocznie się od wyprowadzenia sztuki z muzeum w przestrzeń, w której trudno odróżnić ją od "nieartystycznego" szumu. Ramy wystawiennicze tegorocznej odsłony projektu wyznaczą administracyjne granice miasta. Na terenie całych Katowic zawiśnie seria plakatów przygotowanych przez międzynarodową grupę ponad trzydziestu artystek, artystów i kolektywów. Akcja plakatowania miasta rozpocznie się na samym początku sierpnia, a jej punktem kulminacyjnym będą dni OFF Festivalu (3–5 sierpnia).

Czytaj więcej...

Fotografia otworkowa Leszka Wyrzykowskiego

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Wystawy

AB Fotografia otworkowa 4Pejzaże miejskie, drzewa, sporadycznie ludzie – zdjęcia Leszka Wyrzykowskiego wykonane są samodzielnie skonstruowanymi aparatami, często na kliszach z pchlich targów. W lipcu będzie można je zobaczyć w bytomskiej Galerii na Poziomie.

Leszek Wyrzykowski jest fotografem samoukiem. Jego przygoda z fotografią przerodziła się w pasję w latach 90. Na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie kupował pierwsze Fedy, Zenity, Kievy. Jak mówi, od tamtego czasu zatoczył krąg – po fotografii analogowej zachłysnął się cyfrową tak mocno, że teraz powraca do korzeni. Obecnie najchętniej wykonuje zdjęcia technologią otworkową, wykorzystując do tego samodzielnie skonstruowane aparaty.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.