PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ragnar Ólaffson na Śląsku

Ragnar ÓlafssonRagnar Ólafsson, islandzki muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor, w ostatniej dekadzie bieżącego miesiąca przyleci do Polski na krótką solową trasę koncertową, w trakcie której promować będzie swój debiutancki album "Urges". Wystąpi w siedmiu miastach Polski, na Górnym Śląsku w Chorzowie (27 października).

Ólafsson jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir – kapela, z którą wydał cztery albumy studyjne i z którą koncertował w ponad 30 krajach.

Napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości – prezentującą spokojne, nastrojowe granie w nurcie singer-songwriter.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.