PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Rusza Katowice Music Colours Festival

KMC2017 PlakatW najbliższą sobotę rusza pierwsza edycja Katowice Music Colours Festival. Gwiazdą wydarzenia w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie amerykański gitarzysta i wokalista Eric Gales.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album "Middle of The Road". To 18 produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku "tribute", na których chętnie się udziela). Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Ma na to wpływ jego sposób gry na gitarze – lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

Interesująco zapowiada się również sceniczny debiut śląskiej grupy P.A.R.K.

- Powołanie do życia zespołu w tej konfiguracji personalnej było kwestią czasu – tak o grupie P.A.R.K mówi Grzegorz Kapołka, który na festiwalu wystąpi w dwóch rolach: muzyka oraz dyrektora artystycznego. Nazwa formacji pochodzi od pierwszych liter tworzących ją muzyków: Piotrowski, Apostolis, Rusek, Kapołka. To czołówka śląskiego bluesa, jazzu i rocka.

Trzecim wykonawcą Katowice Music Colours Festivals będzie Stanisław Sroka, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zaczynał od progrocka później dał się poznać jako gitarzysta jazzowy.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.