PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Życie pieśniczką pisane

Życie Pieśniczką pisaneW lipcu światło dzienne ujrzała płyta "Życie pieśniczką pisane". Zarejestrowano na niej autorskie opracowania śląskich pieśni ze zbiorów Adolfa Dygacza w wykonaniu Grzegorza Płonki oraz zaangażowanych do projektu muzyków. W czwartek, 28 września, podczas koncertu promującego płytę, w Studiu Koncertowym Radia Katowice będzie można usłyszeć te utwory na żywo.

Wykonywane przez Płonkę utwory pochodzą z okresu od około XVI wieku do lat 30. XX wieku. W swej treści obrazują one różne etapy i aspekty ludzkiego życia – od narodzin do śmierci.

Całość materiału zarejestrowana została w Studiu Polskiego Radia Katowice. W prawie wszystkich nagraniach towarzyszył Grzegorzowi Płonce multiinstrumentalista Tomek Drozdek. W kilku utworach zagrali również: Jacek Dzwonowski – skrzypce, Zygmunt Pinkawa – akordeon, Patryk Filipowicz – gitara oraz Mateusz Gremlowski – kontrabas. Na płycie można także usłyszeć głosy Koła Miłośników Śląskiej Pieśni z MDK "Ligota" oraz zespołu "Mali Ligocianie" ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Katowicach Ligocie.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.