PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Katowice Music Colours Festival – znamy wykonawców

KMC2017 PlakatKatowice Music Colours Festival to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie stolicy Górnego Śląska i Miasta Muzyki UNESCO. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 14 października. Gwiazdą będzie amerykański gitarzysta Eric Gales. Na scenie sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpią również: supergrupa P.A.R.K oraz kwartet śląskiego gitarzysty jazzowego Stanisława Sroki.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album "Middle of The Road". To 18-ta produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku "tribute", na których chętnie się udziela).

Na liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Z pewnością ma na to wpływ jego sposób gry na gitarze – lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

Ciekawie zapowiada się koncert formacji P.A.R.K. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter nazwisk tworzących ją muzyków: Piotrowski, Apostolis, Rusek, Kapołka.

Trzecim wykonawcą Katowice Music Colours Festivals będzie Stanisław Sroka. To absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zaczynał od progrocka (zespół Thrilos i płyta "Kingdom of Dream", utrzymana w klimacie Pink Floyd, Camel i King Crimson), później dał się poznać jako biegły gitarzysta jazzowy. Występował między innymi z: Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i orkiestrą kameralną "AUKSO". Ma w dorobku trzy płyty: "Heart Attack", "Keep Running" i wydaną w ubiegłym roku "Po ślonsku".

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.