PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Megitza Trio gościem specjalnym w Żywcu

Megitza Trio 2017 fot. Katarzyna JaroszNa zakończenie piątkowych zmagań konkursowych, odbywających się podczas jednego z największych festiwali folklorystycznych w kraju, czyli Tygodnia Kultury Beskidzkiej, zagra Megitza Trio. Na scenie żywieckiego Amfiteatru zespół pojawi się około godziny 21.00.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w kraju wydarzenie folklorystyczne, zrzeszające miłośników kultury ludowej z kraju i świata. Przez 9 dni, w kilku różnych miejscowościach w Polsce, odbywają się koncerty, pokazy artystyczne – wszystko na dużych plenerowych scenach.

Zmagania konkursowe Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu, 4 sierpnia, rozpoczną się od godziny 18.00. Zaplanowano występy pięciu grup, w tym ekip z Węgier i Chorwacji. Publiczność po obejrzeniu pokazów artystycznych będzie mieć okazję usłyszeć muzykę wspomnianego wcześniej Megitza Trio.

Formację tworzy troje przyjaciół. Liderką jest Małgorzata "Megitza" Babiarz, która jednocześnie jest autorką tekstów i muzyki, kontrabasistką i wokalistką. Stanisław Rzadkorz jest akordeonistą i wokalistą. Trzecim z grupy jest pochodzący z USA Marcin Leśniak: gitarzysta, skrzypek i wokalista.

Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej 2017, Megitza Trio – oprócz koncertu w Żywcu – ponownie jako gość specjalny zagra 5 sierpnia w Oświęcimiu.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.