PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Katowice Music Colours Festival

KMC logoW ostatnim kwartale bieżącego roku na muzycznej mapie Katowic pojawi się "Katowice Music Colours Festival" – nowe wydarzenie w kalendarzu Miasta Muzyki UNESCO, którego pierwszą edycję zaplanowano na 14 października 2017. Na razie wiadomo tylko, że zagraniczną gwiazdą festiwalu będzie amerykański gitarzysta Eric Gales. Organizatorzy zapewniają jednak, że już wkrótce ogłoszą pełen skład wykonawców.

- Festiwal będzie miał charakter jazzowo-gitarowy. Oprócz Erika Galesa, na scenie pojawią się również polscy wykonawcy... – zapewnia Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny nowego przedsięwzięcia.

Eric Gales – porównywany często do Jimiego Hendrixa – wystąpi w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy promocyjnej wydanego w tym roku albumu "Middle of The Road". To 18. produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku "tribute").

Jak zapewniają organizatorzy, sprzedaż biletów ruszy na początku sierpnia.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.