PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Before WOMEX – Orkesta Mendoza i Onuka

Onuka3W ramach wydarzeń poprzedzających targi muzyki świata WOMEX, które odbędą się w Katowicach w październiku br., 25 lipca o 19:00 na placu Herberta w Katowicach wystąpi Orkesta Mendoza z Arizony. Plac Herberta w Katowicach wypełnią w tym dniu rytmy z pogranicza Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Twórcą Orkesta Mendoza jest multiinstrumentalista Sergio Mendoza, jeden z innowatorów sceny muzycznej Arizony. Mendoza odpowiedzialny jest również za powstanie m.in. Calexico czy Mexrrisey.

Jego Orkesta Mendoza przypomina muzyczny mikser, w którym mieszają się style i gatunki metropolii i pogranicza: od cumbii, rancheras, merenguę po country, psychodeliczny rock, dub, indie i elektronikę.

Dwa dni później (27 lipca) o 20:00 w Sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów przedstawiony zostanie muzyczny projekt łączący wschód z zachodem, ukraiński folk i eksperymentalne elektro. Będzie to koncert Onuka ukraińskiego duetu Eugeniusza Filatowa (lidera The Maneken) oraz Natii Zhyzhchenko.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.