PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"The Lord największych musicali Broadwayu" w Filharmonii Śląskiej

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Koncerty

ALW 2Powiedzieć, że Andrew Lloyd Webber to wybitny kompozytor – to powiedzieć tyle, co nic. Powiedzieć, że to genialny twórca, autor niezliczonych przebojów, impresario teatralny, zdobywca wielu nagród, osobowość telewizyjna i biznesmen – to nadal mało. Andrew Lloyd Webber to prawdziwy król musicalu, fenomen teatru muzycznego.

Koncert "The Lord największych musicali Broadwayu" to przekrojowy wybór muzyki Andrew Lloyda Webbera dokonany przez Jakuba Wociala.

Webber to nie tylko utwory najbardziej znane – takie jak You Must Love Me z musicalu Evita, Pamięć z musicalu Koty, czy Muzyka nocy z musicalu Upiór w operze – ale także fragmenty mniej popularne, choć równie mistrzowskie, jak na przykład wzruszający duet Wierzę w serca głos z musicalu The Woman in White czy pełna uczucia Niespodziewana pieśń z musicalu Song & Dance. A skoro już mowa o tym, co niespodziewane... podczas koncertu poznamy również pewien przebój Andrew Lloyda Webbera z zupełnie nowej strony...

Zaśpiewają: Wiktoria Jabłońska, Paulina Janczak, Edyta Krzemień i reżyser koncertu Jakub Wocial. Nad oprawą muzyczną czuwać będzie Tomasz Filipczak, choreografię stworzył hiszpański tancerz Santiago Bello.

Filharmonia Śląska, 21 kwietnia 2016, godzina 17:00 oraz 20:00;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.