PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Męskie Granie 2014 porwało chorzowską publiczność

  • Dodano:
  • Autor: TBWA PR
  • Kategoria: Koncerty

MG 26072014 fot.T.Gola LIVE I5A3112Za nami wyjątkowo odważne muzyczne eksperymenty, improwizacje i nowatorskie interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli koncert Męskiego Grania w Chorzowie. Na scenie projektu, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, wystąpili m.in. Dezerter, Jazzombi!e, projekt Makowiecki Skrzek Komendarek, Pablopavo, Pustki, trio Waglewski Fisz EMADE oraz Męskie Granie Orkiestra.

Chorzowska odsłona Męskiego Grania zaczęła się od świetnego występu zwycięzcy Nowego Męskiego Grania – zespołu The Freuders. Następnie na scenie pojawiły się Pustki, serwując publiczności niebanalne połączenie chwytliwych melodii z nietuzinkowymi tekstami. Z wielkim entuzjazmem spotkał się także koncert Jazzombi!e – muzycy brawurowo wykonali utwory łączące w sobie elementy jazzu, rocka, funku, a nawet elektroniki.

MG 26072014 fot.T.Gola LIVE I5A3309Około godziny 19.00 przed publicznością stanął długo wyczekiwany Dezerter. Muzycy porwali widownię punk rockowymi dźwiękami. Podczas koncertu towarzyszył im Lech Janerka. Artyści wspólnie wykonali "Tutaj wesoło" oraz "Bultraga". Rewelacyjnie zaprezentował się również Pablopavo, z którym w Chorzowie gościnnie wystąpił SKUBAS. Ich wspólna aranżacja trzech utworów podbiła serca gości zgromadzonych w Sztygarce. Kiedy na scenie pojawili się Makowiecki, Skrzek i Komendarek, wśród widzów zawrzało. Artyści nie zawiedli, zaskakując nieoczywistymi brzmieniami. Wielkie wrażenie zrobił także koncert rodzinnego trio Waglewski Fisz Emade, które zaserwowało doskonałą dawkę gitarowego grania na najwyższym poziomie.

Zwieńczeniem koncertu był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra – grupy utworzonej specjalnie na tegoroczną trasę. Artyści w absolutnie niebanalny sposób zinterpretowali jedne z najważniejszych utworów polskiej sceny muzycznej, a na zakończenie wywołali falę entuzjazmu wykonując singiel Elektryczny. W Starej Gazowni grupę wspierali Wojciech Waglewski, SKUBAS oraz Natalia Grosiak.

Znakiem rozpoznawczym trasy Męskie Granie jest nie tylko świetna muzyka, ale także wyjątkowa oprawa multimedialna. Na scenie świat dźwięków przenikał się z obrazem, tworząc spójną artystyczną całość, która na długo pozostanie w pamięci.

Na koncercie była prowadzona akcja "18+" promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i sprzedaży piwa wyłącznie osobom pełnoletnim.

Więcej zdjęć z koncertu >>>>>

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.