PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

B.O.R i Outline w Carpe Diem

BiuroOchronyRockaNajbliższa niedziela minie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kultowej wystąpią Crystal Viper, Konopians, Brian Surgery, Black Point. Natomiast w klubie Carpe Diem odbędzie się koncert dwóch innych zespołów: Kapeli B.O.R oraz Outline.

 

Kapela B.O.R. jest formacją z Katowic, gra muzykę rockową z zabarwieniem funk i blues. Zespół powstał w 2007 roku. Założony został przez kolegów z Technikum jako "MANIANA". Pod tą nazwą kapela kilkukrotnie wystąpiła z repertuarem coverowym. W 2008 roku nastąpiła zmiana personalna w funkcji gitarzysty (dołączył Szymon Mateusz Mazur) i od tej pory zespół funkcjonuje jako "BIURO OCHRONY ROCKA". Od kwietnia 2010r. z zespołem rozpoczął współpracę nowy gitarzysta, Michał Halamus.

 

OutlineHistoria zespołu Outline sięga natomiast 2006 roku, w którym to została założona formacja pod nazwą Armia Ojca Dyrektora. Zespół ten został założony z inicjatywy Pawła Dobrowolskiego, Pawła Wieszołka i Tomasza Adamskiego. Ówczesny skład formacji to Tomasz Adamski, Zygmunt Długajczyk - wokal, Paweł Dobrowolski - gitara prowadząca, Jakub Barczyk - gitara rytmiczna, Paweł Wieszołek- perkusja. Zespół ten można nazwać "okazjonalnym", ponieważ rozpadł się już po okresie 3 miesięcy.

 

W listopadzie 2008 roku do pomysłu działań muzycznych powrócił Paweł Dobrowolski wraz z Zygmuntem Długajczykiem. Do kooperacji włączony został Paweł Wieszołek i w ten sposób utworzył się trzon obecnego zespołu. W grudniu 2008 roku do zespołu dołączył Wojciech Frankiewicz, który to zajął miejsce Dobrowolskiego na gitarze prowadzącej. Na początku 2009 roku do składu przyłączył się Bartłomiej Pastuszka na miejsce gitary rytmicznej.

 

Informacje o zespołach i zdjęcia z lastfm.pl

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.