PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ownt lid - wieczorna pieśń

"Ownt lid - wieczorna pieśń" to tytuł sobotniego wieczoru w Old Timers Garage (8 stycznia, godz. 19:00). Urszula Makosz wraz z towarzyszącymi jej muzykami (Pawłem Pierzchałą - fortepian; Michałem Półtorakiem - skrzypce, mandolina) wykona pieśni żydowskie. W programie znajdą się utwory o zróżnicowanej tematyce i nastroju, w trzech żydowskich językach: tradycyjne i autorskie w języku jidysz, modlitwy i psalmy w języku hebrajskim oraz utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów zamieszkujących Półwysep Iberyjski, w języku ladino.

 

makosz.infoPieśniarka zajmująca się od lat muzyką żydowską, koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z wieloma muzykami. Wystąpiła m. in. na XV, XVII i XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu Wielokulturowe Myślenice, Festiwalu Etniczne Inspiracje w Warszawie, II i III Festiwalu Wielokulturowy Zgierz, IX Ogólnopolskim Dniu Dialogu z Judaizmem w Kielcach, Dniu Izraela we Wrocławiu, podczas ceremonii wręczania odznaczeń Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata oraz podczas ceremonii otwarcia Jewish Community Center w Krakowie dla jego fundatora - Księcia Walii, Karola.

 

Uczestniczyła w warsztatach piosenki jidysz i muzyki klezmerskiej podczas Yiddish Summer Weimar, Internationales Klezmer Festival Fuerth (Niemcy). W 2008 roku została również stypendystką KlezKanady i gościem programu "East meets West".

 

Wielokrotnie prowadziła warsztaty muzyki żydowskiej, m.in. na: XV, XVI , XVII i XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu Nauki, Muzeobraniu, Uniwersytecie Jagiellońskim, w programach edukacyjnych dla młodzieży Stowarzyszenia Żydowskiego Czulent, oraz na III Festiwalu Wielokulturowy Zgierz.

 

fot. ze strony www.makosz.info

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.