PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Spontaniczny Atak Muzycznej Intuicji czyli "ROCKOWA ORKIESTRA"

SAMI_plakat"ROCKOWA ORKIESTRA" to tytuł koncertu zespołu SAMI oraz ich przyjaciół, który odbędzie się ostatniego dnia tego miesiąca. Koncert organizowany jest z okazji 10-lecia działalności.

 

Zespół zadebiutował bowiem w roku 2000 - utwór "Lato 2000" okazał się wielkim przebojem i emitowany był przez wszystkie stacje radiowe w całej Polsce. Trafił też na szczyt listy "AirPlayChart" - był to drugi przypadek, gdy debiutancki zespół znalazł się na pierwszym miejscu listy.


W wyniku odniesionego sukcesu zespół nakręcił dwa teledyski, które emitowały stacje telewizyjne MTV oraz VIVA. Wkrótce potem ukazał się też pierwszy album zespołu.


W roku następnym zakwalifikowany został do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Uhonorowany też został Super Jedynką za "Debiut Roku".


Na początku roku 2002 ukazała się druga płyta "Dla reszty świata".

 Od tej pory SAMI występowali już w całej Polsce, brali też udział w telewizyjnych produkcjach. Byli laureatami liczących się festiwali, jak np. Vena Festiwal w Łodzi.


SAMI

 W roku 2008, na organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA festiwalu SopotHitFestiwal, ich piosenka ZNACZEK zdobyła piąte miejsce. Emitowana była później przez polskie rozgłośnie, takie jak Radio ZET, ESKA i RMF FM...


Koncert odbędzie się 30 listopada, o godz. 18:30, w Miejskim Domu Kultury Szopienice - Giszowiec.

 

 

fot. citystudio.pl

fot. citystudio.pl

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.