PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Śląskie akcenty na festiwalu tatuażu

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

KTK.fot.Janusz Miller W weekend 23-24 września w Katowicach odbędzie się kolejna odsłona festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. W Galerii Szyb Wilson zgromadzą się tatuatorzy z całej Polski. Jak co roku Jury oceniające wystawiane w konkursach wzory wybierze między innymi najlepsze tatuaże związane ze Śląskiem. W programie znajdą się tradycyjnie już koncerty muzyczne, występy performerów i pokazy specjalne.

Tattoo Konwent to cykliczne, ogólnopolskie spotkanie ze sztuką tatuażu artystycznego, które gości w kilku największych miastach w Polsce. To właśnie w stolicy Górnego Śląska już wkrótce odbędzie się jego 23. edycja. W tym roku festiwal tatuażu i muzyki po przerwie powróci do Galerii Szyb Wilson. Na miłośników kolorowania skóry czekać będzie ponad stu pięćdziesięciu artystów, specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wybrane prace zgłaszane będą do festiwalowych konkursów, w trakcie których profesjonalne Jury ocenia wykonanie i pomysł na tatuaż. - Tattoo Konwent stanowi swoisty przegląd prac wykonywanych w polskich studiach tatuażu. W Polsce działa wielu utalentowanych i uznanych tatuażystów. Zdobywane na konwencjach wyróżnienia budują ich prestiż, dlatego chętnie uczestniczą w wydarzeniach tego typu - mówi Marcin Pacześny, główny organizator festiwalu. - Tattoo Konwent jest jednak nie tylko wydarzeniem tworzonym z myślą o branży tatuatorskiej. Pokazujemy ludziom, jak rozwinęła się sztuka tatuażu przez ostatnie lata, jak niesamowicie skomplikowane wzory mogą powstawać na ciele. Chcemy oswajać szerokie grono odbiorców z tatuażem, także te osoby, które w kierunku wytatuowanych ciał spoglądają niechętnie i z nieuzasadnioną niechęcią – dodaje organizator.

Nazwy formacji, które swoimi występami uświetnią tę edycję konwentu na razie pozostają tajemnicą. Znany jest jednak skład djski, który swoimi setami zabawiać będzie uczestników. Solidną dawkę elektronicznych bitów zapewnią: Sayuri, BC (Gangsteppaz) i PZG.

W czasie konwencji nie zabraknie pokazów specjalnych. Pomiędzy konkursami i koncertami na scenie pojawi się Aleksandra Bednarz – tancerka pole dance. Artystka znana jest między innymi jako finalistka 9. edycji programu "Mam Talent" i tegoroczna Mistrzyni Polski w kategorii "Elite". Wśród atrakcji konwentu znajdą się także pokazy sztuki barmańskiej w wykonaniu Michała Strzelczyka. Przestrzenie Galerii Szyb Wilson podzielone zostaną również na specjalne strefy: modową, motoryzacyjną, barberską czy animacyjną dla dzieci. Nie zabraknie foodtracków oferujących modne posiłki i przekąski.

W ramach specjalnej akcji, wszystkie osoby po 60. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. Wolny wstęp na festiwal mają również dzieci do 12. roku życia.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.