PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ulicznicy 2017 dobiegają końca...

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

kołłatajowska sekcjafintikluszki fot Małgorzata KlemensGliwicki festiwal Ulicznicy dobiega końca. Jutro rozpoczną się wydarzenia ostatniego już weekendu, który tegoroczną edycję definitywnie zakończy.

O godzinie 19.00 w Objazdowym Domu Kultury na Scenie Forum (ul. Lipowa 1) rozpocznie się koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

W sobotę, 29 lipca, tradycyjnie nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych. W godzinach 12.00-16.00 w Parku Chopina Alejka Forum odbywać się będą warsztaty kreatywne spod znaku Fabryka Kultury. O 16.00 natomiast Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprezentuje "Fintikluszki, folkowe okruszki". "Fintikluszki" to w języku mieszkańców krainy "Dawno Dawno Temu" po prostu "Drobiazgi". Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi pokaże zatem zabawne, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w "Wędrownym Kramie z Opowieściami", które wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka...

chlip chmuryRównież w sobotę (od godziny 15:00 – Park Chopina) oraz w niedzielę (od godziny 16:00 – Rynek) Teatr Delikates zaprasza na happening "Z głową w chmurach". Pomyślany w konwencji trwającego 21 minut spaceru-słuchowiska określony być może mianem "turystyki leniwej". Całość oparta jest na motywach hawajskich wierzeń Huna. W czasie jednego spaceru uczestniczyć będzie mogło 10 osób.

pottedO 18:00 (zarówno w sobotę jak i w niedzielę) na Rynku w Gliwicach wystąpi hiszpańska La Trócola Circ z pokazem żonglerskim "Potted".

Po zakończeniu ich pokazu (i w sobotę, i w niedzielę) o 20:30 w Parku Chopina rozpocznie się spektakl "Mr Pejo's Wandering Dolls" rosyjskiej grupy The theatre pezocompany. Przedstawienie Rosjan jest opowieścią o stracie i odnajdywaniu, o duszy i muzyce, o szczęściu i samotności: dziewczynka mieszka w swoim zamkniętym świecie – w szafie pełnej dziecięcych wspomnień, ale też magicznych, cudownych postaci. Muzyka, lalki i maski wypełniają spektakl, wywołując śmiech i współczucie widzów. Całość wzbogaca interaktywna gra z publicznością, dynamiczne wstawki taneczne i nieoczekiwane zwroty akcji.

Kolejni Ulicznicy za rok.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.