PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Plakat-ulicznicyJuż jutro rusza w Gliwicach jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy Ulicznicy. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na widowiskach teatralnych, przeplatanych spektaklami z nurtu kuglarstwa i raczkującego dopiero w Polsce tzw. "nowego cyrku".

W weekend pierwszy (w całości będzie ich pięć) Park Chopina zamieni się w oazę kuglarskiego relaksu. Ukłonem w stronę cyrkowych tradycji będą sobotnie warsztaty z Hapijamą. Po nich zaprezentowany zostanie "Punch & Judy", spektakl grany w konwencji komedii dell'arte.

Pod wieczór na gliwickim Rynku pokazany zostanie "Cyrk bez Przemocy" Teatru Klinika Lalek. Będzie to lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują gigantyczne "nadmarionety".

W niedzielę w Parku Chopina wystąpi Teatr Makata z "Weselem", przedstawieniem wywodzącym się z tradycji ludycznych zjawisk ulicznych. Inspiracją do jego powstania były badania terenowe prowadzone w różnych regionach Polski, Ukrainy i Słowacji. Dramaturgia spektaklu oparta została na obrzędzie weselnym – towarzyszących mu pieśniach, tańcach i zwyczajach.

Gliwice, Rynek/Park Chopina, 1-2 lipca 2017;


Pełny program Festiwalu (.pdf)

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.