PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

XXVII Dni Bogucic

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

dni bogucic drukJuż po raz dwudziesty siódmy, tuż przed wakacjami, rozpocznie się (zapoczątkowane przez byłego wiceprezydenta Katowic Józefa Kocurka) święto najstarszej z dzielnic Katowic. Mowa o Dniach Bogucic, które w tym roku potrwają od 23 do 25 czerwca.

W programie obchodów przewidziano wydarzenia niemal dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań. Będą zatem koncerty, wystawy, animacje, turnieje, warsztaty etc. Wydarzenia towarzyszące odbywać się będą już od jutra (21 czerwca), a zwieńczy je festyn w Parku Bogucickim.

Dni Bogucic będą także okazją do udziału w nowym projekcie Muzeum Śląskiego "Konstelacje miejskie", którego pierwsza odsłona nazwana została "Bogucice. Sztuka wzajemności".

"Konstelacje miejskie" to dwuletni projekt w formie warsztatów, spotkań, wykładów, interwencji artystycznych oraz muzycznych i choreograficznych rezydencji. Organizatorzy pragną w ten sposób zachęcić mieszkańców do współdziałania z Muzeum i przedstawiania własnych pomysłów – u podstaw tego projektu leżą bowiem idee sąsiedztwa i wspólnotowości.

Każdy z cyklów jest adresowany do mieszkańców Bogucic, których różnią wiek, zainteresowania i miejsce zamieszkania w obrębie dzielnicy. Projekt ma sprzyjać rozmowom na temat tożsamości miejsca, przekazywaniu pamięci i wymianie międzypokoleniowej. Program nie zakłada wprowadzania zmian w relacji ze społecznością zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami – ma wyposażyć osoby biorące w nim udział w narzędzia ułatwiające im komunikowanie się zarówno ze sobą, jak i z instytucjami publicznymi i z miastem oraz przybliżyć je do sztuki.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.